Typ_aktualnosc-komunikat Komunikat
01 Grudnia 2024|2 min. czytania

Witaj w nowym serwisie NASK!

Wszystko się zmienia, strona instytutu NASK też. Chcieliśmy stworzyć przestrzeń, która w przystępny sposób zaprezentuje działalność NASK oraz najważniejsze informacje związane z cyberbezpieczeństwem, rozwojem technologii i edukacją cyfrową. Zapraszamy do zapoznania się z nowym wydaniem strony NASK.pl!

Dla Nauki
Łuna gradientu wychodząca od dołu

Nowa strona NASK została podzielona na trzy główne sekcje, które ułatwiają dostęp do informacji.

Sekcja Aktualności zawiera najświeższe wiadomości, wydarzenia oraz osiągnięcia związane z działalnością NASK. Znajduje się tu wszystko, co dotyczy bieżących działań – od cyberbezpieczeństwa po innowacje technologiczne.

Magazyn to przestrzeń z dłuższymi materiałami. Ekspertki i eksperci dzielą się tu swoją wiedzą i analizami, przedstawiając tematy z perspektywy naukowej i praktycznej. Mamy nadzieję, że artykuły te pozwolą lepiej zrozumieć cyfrowe wyzwania i nowoczesne technologie.

W sekcji Instytut prezentujemy aktywność NASK. Podzieliliśmy ją na cztery zakładki:

  • Dla Ciebie – przedstawiamy działania, które podejmujemy z myślą o obywatelach, aby wspierać ich bezpieczeństwo w sieci.
  • Dla nauki – przedstawiamy nasze piony badawcze, ich projekty i prace naukowe, które przyczyniają się do rozwoju wiedzy oraz technologii.
  • Dla biznesu – prezentujemy nasze produkty i usługi, które wspierają przedsiębiorstwa w bezpiecznym i efektywnym funkcjonowaniu w przestrzeni cyfrowej.
  • Dla instytucji – opisujemy działania wspierające administrację publiczną, które dotyczą m.in. bezpieczeństwa cyfrowego i infrastruktury.

Zapraszamy do odkrywania nowej strony NASK!

Tematy powiązane
Udostępnij ten post

Wyróżnione aktualności

Trzy postaci, jedna kobieta i dwóch mężczyzn, z wykrzywionymi twarzami, nastroszonymi włosami i wielkimi uszami trolli. Mają miny jakby coś knuły, jeden z mężczyzn zaciera ręce z długimi szponami.
Typ_aktualnosc Aktualność
27 Listopada 2024|5 min. czytania

Jak nie dać się trollom? Kampania o dezinformacji Ministerstwa Cyfryzacji i NASK

Ministerstwo Cyfryzacji, wspólnie z NASK, stworzyło ogólnopolską kampanię społeczną. Poprzez dialogi trolli, w obrazowy sposób pokazano mechanizmy i cele dezinformacji, zachęcając do świadomego ograniczania jej rozprzestrzeniania.

Abstrakcyjna grafika przypominająca niebieski, świetlny pierścień, z praej strony napis Internet Governance Forum Polska, Warszawa, 28 listopada 2024
Typ_aktualnosc Aktualność
26 Listopada 2024|3 min. czytania

Cyfrowe priorytety polskiej prezydencji w UE

Zapraszamy do rejestracji by wziąć udział w kolejnej edycji Szczytu Cyfrowego IGF Polska. Spotkanie odbędzie się w tym tygodniu w Warszawie. Będzie to idealna okazja, by dokładnie poznać cyfrowe priorytety przyszłorocznej polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Mężczyzna ( K. Gawkowski) stoi przy mównicy z napisem Ministerstwo cyfryzacji, za nim przy drugiej mównicy dwie kobiety słuchające tego co mówi.
Typ_aktualnosc Aktualność
08 Listopada 2024|6 min. czytania

Nowa funkcja w mObywatelu dla większej ochrony dzieci

W aplikacji mObywatel wprowadzono nową opcję zgłaszania nielegalnych treści w ramach usługi „Bezpiecznie w sieci”. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą szybko i łatwo zgłaszać niepokojące materiały znalezione w internecie, w szczególności treści związane z nieodpowiednimi zachowaniami wobec dzieci.

Podczas jubileuszowej edycji Forum Teleinformatyki dyrektor instytutu badawczego NASK odebrał nagrodę specjalną za EZD RP. Nowy system do elektronicznego zarządzania dokumentacją wdrożono już w ponad 820 podmiotach administracji publicznej. Z systemów klasy EZD wytwarzanych, wdrażanych i utrzymywanych przez NASK (EZD PUW i EZD RP) korzysta łącznie ponad 3700 jednostek.
Typ_aktualnosc Aktualność
24 Września 2024|4 min. czytania

Nagroda specjalna XXX-lecia Forum Teleinformatyki dla EZD RP

Podczas jubileuszowej edycji Forum Teleinformatyki dyrektor instytutu badawczego NASK odebrał nagrodę specjalną za EZD RP. System do elektronicznego zarządzania dokumentacją wdrożono już w ponad 820 podmiotach administracji publicznej.

Informacje

Najnowsze aktualności

Grafika promująca wybór domeny .pl. Na ciemnym tle widnieje hasło 'Bądź jak Janek, bądź widoczny w sieci. Wybierz domenę .pl'. Po prawej stronie znajduje się ilustracja postaci Janka o czerwono-białych barwach, oświetlonej światłem reflektora w kształcie logotypu domeny .pl. W lewym dolnym rogu widnieje logo NASK oraz adres strony badzwidocznywsieci.pl
Typ_aktualnosc Aktualność
07 Stycznia 2025|2 min. czytania

„Bądź widoczny w sieci” – kampania Rejestru domeny .pl

Kampania „Bądź widoczny w sieci”, przygotowana przez instytut badawczy NASK, wystartowała 7 stycznia. Jej celem jest promocja domeny .pl.

Osoba trzymająca smartfon w ręku, pracująca na laptopie w ciemnym, nastrojowym oświetleniu. Na zdjęciu widoczna jest ikona kłódki oraz symbol gwiazdek reprezentujących hasło, co podkreśla tematykę bezpieczeństwa danych i cyberochrony.
Typ_aktualnosc Aktualność
31 Grudnia 2024|5 min. czytania

qwerty123 – czy na pewno wiesz, jak teraz tworzyć bezpieczne hasła?

Hasła są w erze cyfrowej kluczowym elementem ochrony naszych danych osobowych, finansowych i zawodowych. Jak zatem tworzyć hasła, które skutecznie chronią? Specjaliści z zespołu CERT Polska, działającego w instytucie NASK, przygotowali rekomendacje, które porządkują i aktualizują dotychczasowe zasady.

Na zdjęciu widoczna jest osoba ubrana w czarną kominiarkę, która zasłania twarz, z wyjątkiem oczu, oraz w czerwono-białą czapkę świętego Mikołaja. Postać siedzi przy laptopie na tle ciemnoczerwonego tła, co nadaje zdjęciu atmosferę tajemniczości i potencjalnego zagrożenia, sugerując cyberprzestępstwo w okresie świątecznym.
Typ_aktualnosc Aktualność
19 Grudnia 2024|4 min. czytania

Mocny powrót oszustw na "niedostarczoną paczkę"

Wigilia za kilka dni, czekamy na ostatnie paczki ze świątecznymi prezentami. Firmy kurierskie uwijają się, by zdążyć na czas, a cyberprzestępcy – by wykorzystać przedświąteczny rejwach. Uważaj więc na SMS-y lub e-maile o konieczności uregulowania drobnej niedopłaty za paczkę bądź zaktualizowania swoich danych, by ci ją dostarczono.