11
Gru 2024Strategia Cyfryzacji Polski do 2035 r. to ponadsektorowy dokument strategiczny w dziedzinie informatyzacji państwa, określający nadrzędny cel, jakim jest poprawa jakości życia obywateli poprzez cyfryzację do 2035 r. Dokument ten będzie podstawą dla wydatkowania funduszy europejskich przeznaczonych na cyfryzację.
Sprawdź najnowsze wpisy w kalendarzu wydarzeń
Konsultacje społeczne dot. Strategii Cyfryzacji Polski do 2035 r.
Strategia Cyfryzacji Polski do 2035 r. to ponadsektorowy dokument strategiczny w dziedzinie informatyzacji państwa, określający nadrzędny cel, jakim jest poprawa jakości życia obywateli poprzez cyfryzację do 2035 r. Dokument ten będzie podstawą dla wydatkowania funduszy europejskich przeznaczonych na cyfryzację.
Forum Aktywności Senioralnych
Już 5 grudnia 2024 r. w Warszawie na Stadionie PGE Narodowy odbędzie się wydarzenie informacyjno-promocyjne pod hasłem Forum Aktywności Senioralnych 2024.
Podcast Roku 2024
Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Inicjatywa daje szanse debiutującym i wspiera rozwój polskiego rynku podcastów. NASK jest Mecenasem wydarzenia.
Zapoznaj się z najciekawszymi artykułami
Nadmierny optymizm w cyberbezpieczeństwie – luksus, na który nie możemy sobie pozwolić
Cyberprzestępcy rozwijają się niemal tak szybko, jak metody zabezpieczania systemów przed ich atakami. Wykorzystują nowe technologie także do poznawania ludzkich słabości. A później nawiązują kontakt z potencjalną ofiarą i stosują różne formy manipulacji, przed czym nie uchronią nas techniczne zabezpieczenia. Tym bardziej, że mamy skłonność do nadmiernego optymizmu.
Dezinformacja jako narzędzie ośmieszania państwa
Rozpowszechnianie fałszywych lub wprowadzających w błąd treści może przyczyniać się do podważania autorytetu i wiarygodności państw.
Polaryzacja społeczeństwa jako cel dezinformacji
Dezinformacja stała się narzędziem wykorzystywanym do manipulacji opinią publiczną. Prowadzi do tworzenia się przeciwstawnych grup, które z coraz większą trudnością znajdują wspólny język.