NASK gra w 33. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Lekcja z mistrzem tańca towarzyskiego, miód z własnej pasieki, godzina jazdy konnej, trening z Mistrzem Polski w badmintonie, potrójnie czekoladowe brownie i cytrynowa tarta – to tylko niektóre „dobra” wystawione na wewnętrzne licytacje przez pracowniczki i pracowników NASK. Instytut po raz drugi w historii przyłącza się do zbiórki organizowanej przez WOŚP, by wesprzeć onkologię i hematologię dziecięcą.


– Szefem NASK zostałem w grudniu 2023, patrząc na społeczność Instytutu trochę zdziwiłem się, że do tej pory nigdy nie uczestniczyliśmy w WOŚP, a przecież to ważny i szlachetny cel, dlatego postanowiłem to zmienić – mówi dyrektor NASK Radosław Nielek. – Cieszę się, że i tym razem dołożymy cegiełkę, grając razem z WOŚP – dodaje.
Już chwilę po rozpoczęciu zbiórki prowadzonej w intranecie Instytutu, w e-skarbonce NASK pojawiły się pierwsze wpłaty. Pracownicy i pracowniczki Instytutu zaczęli też oferować atrakcyjne przedmioty i pomysłowe usługi na wewnętrznych aukcjach. Wśród wystawionych atrakcji znalazła się m.in. przejażdżka kabrioletem na kultowe zapiekanki w Pułtusku, wspólne morsowanie z grupą „Morsy w NASK”, 2-godzinna lekcja jazdy konnej i… ręczne mycie biurowego kubka.
Powodzenie miały również licytacje zorganizowane przez dyrektorów instytutu NASK.
Przemysław Kuna, dyrektor ds. Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, przeznaczył na aukcję zestaw do badmintona: plecak, rakietkę oraz lotkę, a także godzinny trening z Mistrzem Polski w tej dyscyplinie.
Mariusz Madejczyk, dyrektor ds. nowych technologii dla polityk publicznych, wystawił na licytację cztery słoiki pysznego miodu z własnej pasieki.
Magdalena Tarczewska-Szymańska, dyrektorka ds. procesów administracyjnych, oferuje wspólny spacer po malowniczym Kampinoskim Parku Narodowym, który zna, jak własną kieszeń.
Natomiast Adam Marczyński, dyrektor ds. cyberbezpieczeństwa i innowacji, zaprosił na obiad w swoim towarzystwie.
– WOŚP to wspaniała inicjatywa organizowana w szczytnym celu – mówi Barbara Bednarczyk z Pionu Polityki Kadrowej NASK, odpowiedzialna za zorganizowanie zbiórki. – Mam nadzieję, że uda nam się nie tylko pobić zeszłoroczny rekord, ale też pokazać, jak wielka siła tkwi w naszym wspólnym zaangażowaniu. To właśnie dzięki niemu możemy zmieniać życie dzieci na lepsze!
W zeszłym roku, podczas 32. Finału, Instytut NASK po raz pierwszy zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Inicjatywa spotkała się z ciepłym przyjęciem pracowników, którzy uruchomili kreatywność, wystawiając na wewnętrzne licytacje m.in. spędzenie soboty z pszczołami, prywatną lekcję tańca swingowego Lindy Hop, godzinny trening z trenerem głosu czy indywidualne zajęcia ze snookera. W sumie udało się zebrać 23 141 złotych, które zasiliły konto WOŚP.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat udowadnia, że wspólnie możemy dokonywać rzeczy wielkich. Dlatego NASK, jako instytut, który na co dzień dba o cyberbezpieczeństwo i wspiera rozwój cyberprzestrzeni, z dumą angażuje się w inicjatywy łączące ludzi i pomagające zmieniać świat na lepsze.
Zachęcamy do przyłączenia się do 33. Finału WOŚP oraz do wpłacania datków poprzez bezpieczną e-skarbonkę NASK!
Wyróżnione aktualności
Szeroki front małych systemów na Impact’25
Wbrew pozorom zapewnienie cyfrowego bezpieczeństwa w gminie jest trudniejsze niż w banku – mówił w dyskusji podczas Impact’25 Radosław Nielek, dyrektor NASK. W jednej gminie może znajdować się jednocześnie wiele różnych systemów informatycznych – wodociągów, szkół, placówek medycznych.
NASK o krok przed cyberprzestępcami. Forum Bezpieczeństwa Banków 2025
Kradzież tożsamości, ataki na infrastrukturę i próby manipulacji danymi. Sektor finansowy jest na pierwszej linii frontu w walce z cyberprzestępcami. NASK – jako lider w dziedzinie cyberbezpieczeństwa - wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom. – Udział w Forum Bezpieczeństwa Banków to dla nas okazja do poznania realnych potrzeb sektora bankowego i wdrożenia konkretnych działań – mówił Piotr Bisialski, kierownik zespołu NASK Incident Response Team.
PLLuM rośnie w siłę
600 tysięcy promptów wpisanych w okienko PLLuMa i nowości, od których dzielą nas nie lata, a zaledwie tygodnie – kolejne modele i prototyp inteligentnego asystenta. W siedzibie NASK w Warszawie spotkali się wszyscy uczestnicy konsorcjum HIVE AI. Grupy, która ma za zadanie rozwijać i wdrażać polski model językowy (PLLuM).
Rozkwitnij z MAK. Program Mentoringu Aktywnych Kobiet nabiera barw
Podnieś swoje kompetencje z zakresu cyberbezpieczeństwa i wejdź na rynek nowych technologii! Już kilkaset kobiet zgłosiło chęć udziału w programie MAK (Mentoring Aktywnych Kobiet), ogłoszonym przez NASK we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji. Zostań jedną z nich — zgłoś swój udział i rozwiń skrzydła w indywidualnym programie mentoringowym. Nabór trwa do końca maja.
Najnowsze aktualności
Hejter? Nie, hero! Zlot 2025 za nami
Gdy inni kończyli rok szkolny i myśleli o odpoczynku, oni... spakowali plecaki i ruszyli do Warszawy. Z różnych zakątków Polski – z gór, znad morza, śląskich miast i podkarpackich wsi – 180 nauczycieli przyjechało na wydarzenie, które dla wielu jest czymś więcej niż tylko podsumowaniem projektu.
PL-Guard. Cyfrowy strażnik polskiej AI
Dezinformacja? Mowa nienawiści? Niebezpieczne porady? To realne ryzyko, które powstaje, gdy używamy sztucznej inteligencji. A konkretnie - dużych modeli językowych, takich jak ChatGPT. Zwłaszcza, gdy działają bez odpowiednich zabezpieczeń. Dlatego eksperci z NASK opracowali model PL-Guard. Bo – jak się okazuje – AI potrzebuje też strażnika.
NASK na Open’er Festival - technologia, edukacja i dobra zabawa!
Gdynia, lato, muzyka i… cyberbezpieczeństwo! NASK po raz kolejny udowadnia, że technologia i edukacja mogą iść w parze z zabawą. Podczas tegorocznego Open’er Festival, który w ubiegłym roku przyciągnął ponad 130 tysięcy uczestników, NASK zaprasza do swojej strefy – miejsca, gdzie cyfrowy świat staje się zrozumiały, fascynujący i bezpieczny.