„Bądź widoczny w sieci” – kampania Rejestru domeny .pl
Kampania „Bądź widoczny w sieci”, przygotowana przez instytut badawczy NASK, wystartowała 7 stycznia. Jej celem jest promocja domeny .pl.
Własna domena to większa wiarygodność w biznesie, profesjonalny wizerunek i pełna niezależność. To fundament budowania cyfrowej tożsamości dla użytkowników sieci. Ktoś, kto zarejestruje własną domenę .pl, może dostosować witrynę do własnych potrzeb, dodawać niestandardowe funkcje oraz mieć pewność, że nie dotkną go zmiany w polityce mediów społecznościowych i ominą ewentualne awarie na tych platformach.
Głównym elementem kampanii, która będzie realizowana w mediach cyfrowych i przestrzeniach miejskich, jest 30-sekundowa animacja, w której przyjazny ludzik Janek pokazuje możliwości wynikające z zarejestrowania własnej domeny .pl.
Kampania obejmie działania w internecie oraz reklamę zewnętrzną w największych polskich miastach. Grafiki promujące domenę .pl będzie można także zobaczyć na ponad 100 paczkomatach w wybranych miastach.
Zachęcamy do odwiedzenia strony kampanii: www.badzwidocznywsieci.pl
Instytut badawczy NASK prowadzi Rejestr domeny krajowej .pl i umożliwia rejestrację nazw w domenie .pl oraz w szeregu domen funkcjonalnych i regionalnych. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem rejestratorów z 22 krajów, którzy przystąpili do stworzonego przez instytut NASK Programu Partnerskiego.
Wyróżnione aktualności
Jak nie dać się trollom? Kampania o dezinformacji Ministerstwa Cyfryzacji i NASK
Ministerstwo Cyfryzacji, wspólnie z NASK, stworzyło ogólnopolską kampanię społeczną. Poprzez dialogi trolli, w obrazowy sposób pokazano mechanizmy i cele dezinformacji, zachęcając do świadomego ograniczania jej rozprzestrzeniania.
Cyfrowe priorytety polskiej prezydencji w UE
Zapraszamy do rejestracji by wziąć udział w kolejnej edycji Szczytu Cyfrowego IGF Polska. Spotkanie odbędzie się w tym tygodniu w Warszawie. Będzie to idealna okazja, by dokładnie poznać cyfrowe priorytety przyszłorocznej polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Nowa funkcja w mObywatelu dla większej ochrony dzieci
W aplikacji mObywatel wprowadzono nową opcję zgłaszania nielegalnych treści w ramach usługi „Bezpiecznie w sieci”. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą szybko i łatwo zgłaszać niepokojące materiały znalezione w internecie, w szczególności treści związane z nieodpowiednimi zachowaniami wobec dzieci.
Nagroda specjalna XXX-lecia Forum Teleinformatyki dla EZD RP
Podczas jubileuszowej edycji Forum Teleinformatyki dyrektor instytutu badawczego NASK odebrał nagrodę specjalną za EZD RP. System do elektronicznego zarządzania dokumentacją wdrożono już w ponad 820 podmiotach administracji publicznej.
Najnowsze aktualności
Twoje dane osobowe wyciekły? Musisz działać szybko! Sprawdź, co robić
Kiedy imię, nazwisko, numer PESEL czy dane logowania trafiają w niepowołane ręce, skutki mogą być dramatyczne – od kradzieży tożsamości po straty finansowe. Jak się chronić przed skutkami wycieku danych osobowych? Radzą Eksperci z CERT Polska.
Premier Wietnamu w instytucie NASK
Premier Wietnamu Pham Minh Chinh z wizytą w instytucie badawczym NASK. Delegacja odwiedziła Warszawę przy okazji 75-ej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Wietnamem i Polską.
Jak rozpoznać deepfake po błędach w obrazie?
Rozpoznanie deepfake’ów wymaga uwagi i znajomości sygnałów, które zdradzają manipulację. W kolejnym odcinku cyklu wideo „Jak rozpoznać deepfake?” przedstawiamy najczęstsze błędy generacyjne w obrazie, które mogą pomóc zidentyfikować fałszywy materiał.