Typ_artykul Artykuł
29 Kwietnia 2025|3 min. czytania

NASK promuje młode talenty informatyczne. Weź udział w naszym konkursie

Trwa konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu informatyki. To doskonała okazja, by zdobyć nagrody i otworzyć sobie drzwi do kariery w NASK oraz innych czołowych instytucji badawczo-technologicznych. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 października, a pula nagród wynosi 60 tys. zł.

Plakat konkursu na najlepszą pracę magisterską z informacjami o nagrodach
Łuna gradientu wychodząca od dołu

Konkurs organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI) ma ponad 40-letnią historię. Tegoroczna, 42. edycja, kontynuuje tradycję wspierania rozwoju polskiej informatyki. Taka idea przyświeca również Państwowemu Instytutowi Badawczemu NASK, który od 2023 r. jest partnerem wydarzenia i sponsorem nagród.  

– Wspólnie z PTI łączy nas nie tylko misja, ale i wartości – etyka w IT, rozwój kompetencji cyfrowych, promowanie jakości w kształceniu. Konkurs jest wyrazem tych priorytetów – mówi dyrektor NASK Radosław Nielek i dodaje, że ten konkurs to coś więcej niż nagrody – to inwestycja w przyszłość polskiej informatyki.  

NASK od lat wspiera rozwój młodych specjalistów w dziedzinie informatyki. Poprzez udział w konkursie, instytut promuje innowacyjne rozwiązania i zachęca absolwentów do podejmowania wyzwań technologicznych. To niejedyny konkurs, w ramach którego NASK  wspiera młode talenty polskiej informatyki – instytut jest również partnerem konkursu na najlepszą pracę inżynierską, organizowanego przez PTI. Uczestnicy czekają na rozstrzygnięcie, uroczyste przyznanie nagród odbędzie się 26 czerwca w siedzibie NASK.  

– Studenci często zaczynają od pracy magisterskiej, ale ich rozwiązania mogą potem trafić do laboratoriów badawczych, startupów, a także naszych zespołów – podkreśla dyrektor Nielek.  

Kto może wziąć udział w konkursie?

Każdy, kto chce udowodnić, że zależy mu na rozwoju polskiej technologii informatycznej, a badania, które prowadzi w ramach pracy magisterskiej są nowatorskie i warte uwagi. Do konkursu mogą również stanąć studenci uczelni wyższych w Polsce (również obywatele innych krajów), których prace dyplomowe dotyczą informatyki. Warunkiem jest obrona pracy w ostatnim roku akademickim (od 1 października 2024 r. do 30 września 2025 r.).  

Przesłanie pracy na konkurs to szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności. Być może będzie to również początek kariery w NASK. 

Wierzymy w ludzi. W talenty, które dopiero zaczynają swoją przygodę. I chcemy im pomóc nie tylko wystartować, ale też lecieć dalej – zachęca dyrektor NASK.  

Jak zgłosić pracę w konkursie?

Należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie. Dokumenty niezbędne do spełnienia wymogów zgłoszenia to: 

  • praca magisterska,  
  • wypełniona przez autora (autorów) ankieta wg wzoru załączonego do Regulaminu,  
  • zaświadczenie z uczelni, że zgłoszona na konkurs praca została obroniona jako praca magisterska w roku akademickim, w którym konkurs został ogłoszony.  

Prace oceniać będą: przedstawiciel Zarządu Oddziału PTI, specjaliści oraz naukowcy z polskich uczelni, instytutów naukowych i przemysłu.  

Przesłanie pracy to tylko pierwszy krok. Być może drugi postawisz już w NASK? 

————————————————————————————————————————- 

Regulamin konkursu można znaleźć na stronie.

Tematy powiązane
Udostępnij ten post

Wyróżnione aktualności

Grafika przedstawiająca telefon ze zbitą szybką i wykrzyknik
Typ_aktualnosc Aktualność
09 Kwietnia 2025|4 min. czytania

Rosyjskie lub białoruskie źródło informacji – bądźcie ostrożni. Rekomendacje dla mediów

Białoruskie służby podały, że zapobiegły przemytowi największej w historii partii materiałów wybuchowych z Polski na terytorium Białorusi i Rosji. Informację tę publikują polskie media. Apelujemy o ostrożność i informowanie odbiorców, że to może być dezinformacja.

LIDER - XV edycja programu
Typ_aktualnosc Aktualność
07 Kwietnia 2025|5 min. czytania

Sukces NASK. Ewelina Bartuzi-Trokielewicz z grantem LIDERA

Fałszywe reklamy inwestycyjne, deepfake’i z celebrytami i linki, które prowadzą donikąd – właśnie z tym mierzy się Ewelina Bartuzi-Trokielewicz w swoim nowym projekcie badawczym.

Premiera raportu rocznego CERT Polska
Typ_aktualnosc Aktualność
04 Kwietnia 2025|8 min. czytania

300 incydentów dziennie - premiera raportu CERT Polska za 2024 rok

Fala zagrożeń rośnie, bo incydentów w cyberprzestrzeni jest coraz więcej, lecz także chronimy się przed nimi coraz lepiej – to wnioski, które płyną z najnowszego raportu CERT Polska za 2024 rok. Zostały one przekazane podczas SECURE International Summit 2025. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do prezentacji tak istotnego dokumentu, niż największa impreza polskiej prezydencji poświęcona cyberbezpieczeństwu.

Grafika promująca Klub Cyfrowych Możliwości.
Aktualność
01 Kwietnia 2025|4 min. czytania

Dziewczyny – czas na Klub Cyfrowych Możliwości!

Jesteś studentką co najmniej drugiego roku kierunku związanego z ICT*? Chcesz zdobyć stypendium, referencje, nowe umiejętności i wiedzę, a przy okazji zarobić? Zgłoś się do projektu Klub Cyfrowych Możliwości (KCM)!

Informacje

Najnowsze aktualności

Trzy flagi – Unii Europejskiej, Polski i ponownie Unii Europejskiej – stoją obok dużego ekranu. Na ekranie widnieje logo i napis „Szkoła Międzypokoleniowa”. W prawym dolnym rogu znajdują się logotypy dwóch polskich ministerstw: Ministerstwa do Spraw Polityki Senioralnej i Ministerstwa Cyfryzacji.
Typ_aktualnosc Aktualność
29 Kwietnia 2025|8 min. czytania

„Szkoła międzypokoleniowa” buduje mosty

Ponad 10 tysięcy seniorów zdobyło cyfrowe umiejętności. Wśród nich był nawet 96-latek! W rolę mentorów wcielili się uczniowie polskich szkół, którzy z empatią, cierpliwością i zaangażowaniem tłumaczyli przyszywanym „babciom” i „dziadkom” tajniki cyfrowego świata. W siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się Gala Finałowa podsumowująca projekt.

Uśmiechnięty chłopak i dziewczyna pokazujący kciuki w górę, trzymający zeszyty i książki. Obok nich tekst: „Punkty do rekrutacji i atrakcyjne nagrody”. W tle znajdują się graficzne ikony pucharów i gwiazdek. Na dole logotypy patronów: Polski Alarm Smogowy, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji, Ministerstwo Klimatu i Środowiska. W prawym górnym rogu logo ESA NASK.
Typ_aktualnosc Aktualność
25 Kwietnia 2025|3 min. czytania

NASK inspiruje młodych: rekordowa frekwencja w Olimpiadzie ESA

Aż 21 tysięcy uczestników, trudne pytania z nauki o klimacie i wielka pasja do ochrony środowiska. 15-letnia Basia Lehmann jako jedyna uczestniczka zdobyła maksymalną liczbę punktów! Zakończyła się IV Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa, organizowana przez NASK.

Maciej Siciarek, dyrektor CSIRT, wypowiada się podczas panelu dyskusyjnego na temat „Cyberbezpieczeństwo w biznesie” w ramach wydarzenia „Cyfryzacja, Technologie, Innowacje” 24 kwietnia 2025 roku. Obok niego siedzi trzech innych uczestników panelu, wszyscy w garniturach, z mikrofonami i laptopami. W tle widać niebieski ekran z nazwą wydarzenia w języku polskim i angielskim.
Typ_aktualnosc Aktualność
25 Kwietnia 2025|6 min. czytania

Bez człowieka nie ma mowy o cyberbezpieczeństwie

Cyberodporność zyskała ludzką twarz – nie tylko technologia, ale przede wszystkim ludzie są odpowiedzialni za bezpieczeństwo firm. To ich świadomość, czujność i odpowiedzialność – stanowią pierwszą i ostatnią linię obrony przed cyfrowymi atakami. Jak rozwijać zabezpieczenia i jaka jest kondycja polskiego biznesu? O tym rozmawiali goście Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.