NASK gra w 33. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Lekcja z mistrzem tańca towarzyskiego, miód z własnej pasieki, godzina jazdy konnej, trening z Mistrzem Polski w badmintonie, potrójnie czekoladowe brownie i cytrynowa tarta – to tylko niektóre „dobra” wystawione na wewnętrzne licytacje przez pracowniczki i pracowników NASK. Instytut po raz drugi w historii przyłącza się do zbiórki organizowanej przez WOŚP, by wesprzeć onkologię i hematologię dziecięcą.
– Szefem NASK zostałem w grudniu 2023, patrząc na społeczność Instytutu trochę zdziwiłem się, że do tej pory nigdy nie uczestniczyliśmy w WOŚP, a przecież to ważny i szlachetny cel, dlatego postanowiłem to zmienić – mówi dyrektor NASK Radosław Nielek. – Cieszę się, że i tym razem dołożymy cegiełkę, grając razem z WOŚP – dodaje.
Już chwilę po rozpoczęciu zbiórki prowadzonej w intranecie Instytutu, w e-skarbonce NASK pojawiły się pierwsze wpłaty. Pracownicy i pracowniczki Instytutu zaczęli też oferować atrakcyjne przedmioty i pomysłowe usługi na wewnętrznych aukcjach. Wśród wystawionych atrakcji znalazła się m.in. przejażdżka kabrioletem na kultowe zapiekanki w Pułtusku, wspólne morsowanie z grupą „Morsy w NASK”, 2-godzinna lekcja jazdy konnej i… ręczne mycie biurowego kubka.
Powodzenie miały również licytacje zorganizowane przez dyrektorów instytutu NASK.
Przemysław Kuna, dyrektor ds. Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, przeznaczył na aukcję zestaw do badmintona: plecak, rakietkę oraz lotkę, a także godzinny trening z Mistrzem Polski w tej dyscyplinie.
Mariusz Madejczyk, dyrektor ds. nowych technologii dla polityk publicznych, wystawił na licytację cztery słoiki pysznego miodu z własnej pasieki.
Magdalena Tarczewska-Szymańska, dyrektorka ds. procesów administracyjnych, oferuje wspólny spacer po malowniczym Kampinoskim Parku Narodowym, który zna, jak własną kieszeń.
Natomiast Adam Marczyński, dyrektor ds. cyberbezpieczeństwa i innowacji, zaprosił na obiad w swoim towarzystwie.
– WOŚP to wspaniała inicjatywa organizowana w szczytnym celu – mówi Barbara Bednarczyk z Pionu Polityki Kadrowej NASK, odpowiedzialna za zorganizowanie zbiórki. – Mam nadzieję, że uda nam się nie tylko pobić zeszłoroczny rekord, ale też pokazać, jak wielka siła tkwi w naszym wspólnym zaangażowaniu. To właśnie dzięki niemu możemy zmieniać życie dzieci na lepsze!
W zeszłym roku, podczas 32. Finału, Instytut NASK po raz pierwszy zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Inicjatywa spotkała się z ciepłym przyjęciem pracowników, którzy uruchomili kreatywność, wystawiając na wewnętrzne licytacje m.in. spędzenie soboty z pszczołami, prywatną lekcję tańca swingowego Lindy Hop, godzinny trening z trenerem głosu czy indywidualne zajęcia ze snookera. W sumie udało się zebrać 23 141 złotych, które zasiliły konto WOŚP.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat udowadnia, że wspólnie możemy dokonywać rzeczy wielkich. Dlatego NASK, jako instytut, który na co dzień dba o cyberbezpieczeństwo i wspiera rozwój cyberprzestrzeni, z dumą angażuje się w inicjatywy łączące ludzi i pomagające zmieniać świat na lepsze.
Zachęcamy do przyłączenia się do 33. Finału WOŚP oraz do wpłacania datków poprzez bezpieczną e-skarbonkę NASK!
Wyróżnione aktualności
Jak nie dać się trollom? Kampania o dezinformacji Ministerstwa Cyfryzacji i NASK
Ministerstwo Cyfryzacji, wspólnie z NASK, stworzyło ogólnopolską kampanię społeczną. Poprzez dialogi trolli, w obrazowy sposób pokazano mechanizmy i cele dezinformacji, zachęcając do świadomego ograniczania jej rozprzestrzeniania.
Cyfrowe priorytety polskiej prezydencji w UE
Zapraszamy do rejestracji by wziąć udział w kolejnej edycji Szczytu Cyfrowego IGF Polska. Spotkanie odbędzie się w tym tygodniu w Warszawie. Będzie to idealna okazja, by dokładnie poznać cyfrowe priorytety przyszłorocznej polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Nowa funkcja w mObywatelu dla większej ochrony dzieci
W aplikacji mObywatel wprowadzono nową opcję zgłaszania nielegalnych treści w ramach usługi „Bezpiecznie w sieci”. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą szybko i łatwo zgłaszać niepokojące materiały znalezione w internecie, w szczególności treści związane z nieodpowiednimi zachowaniami wobec dzieci.
Nagroda specjalna XXX-lecia Forum Teleinformatyki dla EZD RP
Podczas jubileuszowej edycji Forum Teleinformatyki dyrektor instytutu badawczego NASK odebrał nagrodę specjalną za EZD RP. System do elektronicznego zarządzania dokumentacją wdrożono już w ponad 820 podmiotach administracji publicznej.
Najnowsze aktualności
Jak rozpoznać deepfake po błędach w głosie?
Deepfake, który ma na celu wprowadzenie nas w błąd, to nie tylko wygenerowany obraz, ale także zmanipulowany dźwięk. Eksperci NASK przygotowali kilka wskazówek, jak rozpoznać manipulacje w generowanym głosie i skutecznie zidentyfikować fałszywe nagrania.
Twoje dane osobowe wyciekły? Musisz działać szybko! Sprawdź, co robić
Kiedy imię, nazwisko, numer PESEL czy dane logowania trafiają w niepowołane ręce, skutki mogą być dramatyczne – od kradzieży tożsamości po straty finansowe. Jak się chronić przed skutkami wycieku danych osobowych? Radzą Eksperci z CERT Polska.
Premier Wietnamu w instytucie NASK
Premier Wietnamu Pham Minh Chinh z wizytą w instytucie badawczym NASK. Delegacja odwiedziła Warszawę przy okazji 75-ej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Wietnamem i Polską.