NASK gra w 33. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Lekcja z mistrzem tańca towarzyskiego, miód z własnej pasieki, godzina jazdy konnej, trening z Mistrzem Polski w badmintonie, potrójnie czekoladowe brownie i cytrynowa tarta – to tylko niektóre „dobra” wystawione na wewnętrzne licytacje przez pracowniczki i pracowników NASK. Instytut po raz drugi w historii przyłącza się do zbiórki organizowanej przez WOŚP, by wesprzeć onkologię i hematologię dziecięcą.


– Szefem NASK zostałem w grudniu 2023, patrząc na społeczność Instytutu trochę zdziwiłem się, że do tej pory nigdy nie uczestniczyliśmy w WOŚP, a przecież to ważny i szlachetny cel, dlatego postanowiłem to zmienić – mówi dyrektor NASK Radosław Nielek. – Cieszę się, że i tym razem dołożymy cegiełkę, grając razem z WOŚP – dodaje.
Już chwilę po rozpoczęciu zbiórki prowadzonej w intranecie Instytutu, w e-skarbonce NASK pojawiły się pierwsze wpłaty. Pracownicy i pracowniczki Instytutu zaczęli też oferować atrakcyjne przedmioty i pomysłowe usługi na wewnętrznych aukcjach. Wśród wystawionych atrakcji znalazła się m.in. przejażdżka kabrioletem na kultowe zapiekanki w Pułtusku, wspólne morsowanie z grupą „Morsy w NASK”, 2-godzinna lekcja jazdy konnej i… ręczne mycie biurowego kubka.
Powodzenie miały również licytacje zorganizowane przez dyrektorów instytutu NASK.
Przemysław Kuna, dyrektor ds. Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, przeznaczył na aukcję zestaw do badmintona: plecak, rakietkę oraz lotkę, a także godzinny trening z Mistrzem Polski w tej dyscyplinie.
Mariusz Madejczyk, dyrektor ds. nowych technologii dla polityk publicznych, wystawił na licytację cztery słoiki pysznego miodu z własnej pasieki.
Magdalena Tarczewska-Szymańska, dyrektorka ds. procesów administracyjnych, oferuje wspólny spacer po malowniczym Kampinoskim Parku Narodowym, który zna, jak własną kieszeń.
Natomiast Adam Marczyński, dyrektor ds. cyberbezpieczeństwa i innowacji, zaprosił na obiad w swoim towarzystwie.
– WOŚP to wspaniała inicjatywa organizowana w szczytnym celu – mówi Barbara Bednarczyk z Pionu Polityki Kadrowej NASK, odpowiedzialna za zorganizowanie zbiórki. – Mam nadzieję, że uda nam się nie tylko pobić zeszłoroczny rekord, ale też pokazać, jak wielka siła tkwi w naszym wspólnym zaangażowaniu. To właśnie dzięki niemu możemy zmieniać życie dzieci na lepsze!
W zeszłym roku, podczas 32. Finału, Instytut NASK po raz pierwszy zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Inicjatywa spotkała się z ciepłym przyjęciem pracowników, którzy uruchomili kreatywność, wystawiając na wewnętrzne licytacje m.in. spędzenie soboty z pszczołami, prywatną lekcję tańca swingowego Lindy Hop, godzinny trening z trenerem głosu czy indywidualne zajęcia ze snookera. W sumie udało się zebrać 23 141 złotych, które zasiliły konto WOŚP.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat udowadnia, że wspólnie możemy dokonywać rzeczy wielkich. Dlatego NASK, jako instytut, który na co dzień dba o cyberbezpieczeństwo i wspiera rozwój cyberprzestrzeni, z dumą angażuje się w inicjatywy łączące ludzi i pomagające zmieniać świat na lepsze.
Zachęcamy do przyłączenia się do 33. Finału WOŚP oraz do wpłacania datków poprzez bezpieczną e-skarbonkę NASK!
Wyróżnione aktualności
Rosyjskie lub białoruskie źródło informacji – bądźcie ostrożni. Rekomendacje dla mediów
Białoruskie służby podały, że zapobiegły przemytowi największej w historii partii materiałów wybuchowych z Polski na terytorium Białorusi i Rosji. Informację tę publikują polskie media. Apelujemy o ostrożność i informowanie odbiorców, że to może być dezinformacja.
Sukces NASK. Ewelina Bartuzi-Trokielewicz z grantem LIDERA
Fałszywe reklamy inwestycyjne, deepfake’i z celebrytami i linki, które prowadzą donikąd – właśnie z tym mierzy się Ewelina Bartuzi-Trokielewicz w swoim nowym projekcie badawczym.
300 incydentów dziennie - premiera raportu CERT Polska za 2024 rok
Fala zagrożeń rośnie, bo incydentów w cyberprzestrzeni jest coraz więcej, lecz także chronimy się przed nimi coraz lepiej – to wnioski, które płyną z najnowszego raportu CERT Polska za 2024 rok. Zostały one przekazane podczas SECURE International Summit 2025. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do prezentacji tak istotnego dokumentu, niż największa impreza polskiej prezydencji poświęcona cyberbezpieczeństwu.
Dziewczyny – czas na Klub Cyfrowych Możliwości!
Jesteś studentką co najmniej drugiego roku kierunku związanego z ICT*? Chcesz zdobyć stypendium, referencje, nowe umiejętności i wiedzę, a przy okazji zarobić? Zgłoś się do projektu Klub Cyfrowych Możliwości (KCM)!
Najnowsze aktualności
Puls dezinformacji. EKG w Katowicach
Fałszywe narracje w infosferze to coraz większy problem społeczny. Szczególnie w kontekście zbliżających się wyborów prezydenckich. Jaka jest skala i dynamika tego zjawiska? Jak wpływa na życie społeczne oraz publiczne? To kwestie, które przewijają się w dyskusji podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
Reklama ze znaną osobą? Uważaj, to może być oszustwo
Reklama z wizerunkiem znanej osoby, który zachęca do inwestowania? Krótkie wideo, w którym przekonują Cię, że to bezpieczny sposób pomnożenia majątku? Uważaj, tak dziś działają oszuści!
Słodka nazwa, gorzkie konsekwencje – co tak naprawdę robią pliki cookie?
Wchodzisz na stronę internetową, chcesz tylko przeczytać artykuł, sprawdzić przepis, kupić bilet. Ale zanim zobaczysz pierwszy akapit czy zdjęcie, na ekranie pojawia się znajome okienko: „Ta strona używa plików cookie. Akceptujesz? Klikasz „Zgadzam się” – jak zwykle, szybko, odruchowo. Przecież to tylko formalność.