„Buduj przyszłość, zmieniaj Polskę”. Z NASK.
NASK – kluczowa instytucja w obszarze cyberbezpieczeństwa Polski – bierze udział w wyjątkowych Targach Pracy. Obywają się one 11 maja i są niezwykłe nie tylko ze względu na miejsce — Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (KPRM), lecz także na zakres prezentowanych ofert. To jedno z najważniejszych wydarzeń rekrutacyjnych w sektorze publicznym.


W Targach Pracy KPRM bierze udział około stu instytucji, od ministerstw i urzędów centralnych, przez agencje rządowe, służby mundurowe, po spółki skarbu państwa i instytuty badawcze. Jak pokazuje doświadczenie z podobnych wydarzeń, jednym z najczęściej odwiedzanych i najbardziej obleganych punktów targów pozostaje niezmiennie stanowisko NASK. Targi Pracy to niepowtarzalna szansa dla studentów i absolwentów oraz doświadczonych specjalistów, by dołączyć do Instytutu.
Chcesz mieć realny wpływ na rozwój i bezpieczeństwo polskiej cyberprzestrzeni, pracować z nowoczesnymi technologiami i zmieniać Polskę w nowoczesne, cyfrowe e-państwo? Jeżeli na te pytania odpowiadasz twierdząco, to praca w NASK jest właśnie dla Ciebie!
Dlaczego warto przyjść?
NASK to nie tylko miejsce pracy – to przede wszystkim misja. Ponad tysiąc pracowników instytutu każdego dnia pracuje nad rozwiązaniami, które chronią, rozwijają i edukują.
Targi pracy w KPRM to niezwykła okazja, by dowiedzieć się, czym na co dzień zajmuje się instytut. A zakres jest naprawdę bardzo szeroki. Walka z dezinformacją prowadzona codziennie przez ekspertów z OAD – Ośrodka Analizy Dezinformacji, czy badanie oszustw w cyberprzestrzeni prowadzone przez wybitnych specjalistów z CERT Polska to dopiero początek. NASK to także edukacja w zakresie cyberbezpieczeństwa, praca nad sztuczną inteligencją i systemami elektronicznego obiegu dokumentów (EZD), które zmieniają polską administrację w sprawne e-państwo. Brzmi intrygująco? A robimy wiele więcej!
– Wszystkie działania, które podejmujemy, są realizowane w oparciu o potencjał naszych pracowników – mówi Przemysław Najder, Dyrektor Pionu Polityki Kadrowej Pionu Polityki Kadrowej NASK. – Naszą ambicją jest pozyskiwanie do nowych przedsięwzięć specjalistów, którzy z poczuciem misji podejdą do budowania produktów najwyższej jakości.
Przedstawiciele NASK na Targach Pracy opowiedzą, jak wygląda praca w Instytucie XXI wieku, w którym nie tylko podejmuje się wyzwania, ale także odpowiada na zagrożenia. Instytucie, w którym powstają projekty kluczowe dla rozwoju nowoczesnego państwa, takie jak łączność kwantowa, narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, algorytmy uczenia maszynowego, które wzmacniają odporność systemów cyfrowych, czy platforma Hatedemics, która umożliwi reagowanie na mowę nienawiści.
Podczas wydarzenia przewidziano:
- Panele tematyczne
- Doradztwo zawodowe
- Możliwość składania aplikacji na miejscu
Praca w NASK to coś więcej niż etat
Podczas targów pracy w KPRM można otrzymać odpowiedź na (prawie) każde pytanie, związane z działalnością NASK. Choć na te z obszaru obrony cyfrowej suwerenności, pewnie w ograniczonym stopniu 😊. Na kandydatów czeka w NASK wiele ofert pracy, m.in na takich stanowiskach jak:
- specjalista/-ka ds. cyberbezpieczeństwa,
- analityk/-czka danych,
- specjalista/ka ds. monitorowania przestrzeni informacyjnej,
- specjalista/-ka ds. jakości oprogramowania (CBiR).
NASK prowadzi również rekrutację pracowników administracyjnych i wielu innych – od młodszych specjalistów po ekspertów w danej dziedzinie.
– Wciąż rozwijamy się i otwieramy nowe projekty. Udział w wydarzeniu daje nam możliwość zainteresowania uczestników targów pracy najciekawszymi ofertami z NASK, a potencjalnym kandydatom – do poznania nas jeszcze przed rozpoczęciem rekrutacji – dodaje Przemysław Najder.
O tym jak pracuje się w NASK najlepiej przekonać się od środka. Instytut zapewnia dobre warunki zatrudnienia – szkolenia i kursy, współpracę z zagranicznymi instytucjami, elastyczny czas pracy. Wiadomo, że nie bez znaczenia są dodatkowe korzyści – pakiety medyczne, karty sportowe, dofinansowanie wypoczynku czy ofert kulturalnych. Ponadto joga w miejscu pracy, spływy kajakowe w miesiącach letnich, czy sekcje sportowe, a dla tych, którzy preferują rozrywkę w czterech ścianach — wieczory z planszówkami.
Zapraszamy do odwiedzenia stanowiska NASK na Targach Pracy w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Do zobaczenia 11 maja, w godz. 10:00 – 16:00 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przy Alejach Ujazdowskich 1/3, wejście A.
Ostatnie wejście o godz. 16:00
Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na targipracy.gov.pl!
Wyróżnione aktualności
Pedofilia w internecie kwitnie dzięki AI. Raport Dyżurnet.pl za 2025 rok
300 proc. rok do roku. O tyle wzrosła liczba materiałów wygenerowanych przez AI, które przedstawiają seksualne wykorzystanie dzieci. Znacząco rośnie udział komunikatorów internetowych w dystrybucji CSAM. O tym mówi raport roczny z działań Dyżurnet.pl - zespołu, który w ramach NASK przyjmuje i analizuje zgłoszenia związane z treściami nielegalnymi i szkodliwymi dla dzieci i młodzieży.
Centrum Cyberbezpieczeństwa NASK o krok bliżej
Ultranowoczesne Centrum Cyberbezpieczeństwa NASK powstanie na warszawskiej Pradze-Północ, a w nim m.in. laboratoria do rozwoju sztucznej inteligencji czy Centrum Odzyskiwania Danych. Instytut właśnie uzyskał decyzję o pozwoleniu na budowę CCN. To już tylko jeden krok od symbolicznego “wbicia łopaty” i – co za tym idzie – wzmocnienia krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.
Rodzina PLLuM znowu się powiększa. Polskie AI coraz silniejsze
Co łączy pismo z urzędu, firmową bazę wiedzy, pomocnika AI w banku i aplikację, która ma odpowiedzieć użytkownikowi prostym językiem?
NASK na Impact’26. Technologia po właściwej stronie
– W tym roku przyjechaliśmy na Impact z wyjątkową agendą, bo zależało nam na tym, aby w atrakcyjny i angażujący sposób opowiedzieć o tym, czym zajmujemy się na co dzień. Za nami inspirujące debaty poświęcone twórcom i sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwu oraz wyzwaniom, jakie niesie cyfrowy świat – podsumowywał obecność NASK na Impact’26 szef instytutu Radosław Nielek.
Najnowsze aktualności
O bezpieczeństwie twórców i graczy. NASK na See Bloggers i CD-Action
Co łączy Małgorzatę Rozenek-Majdan, Janinę Bąk, Karolinę Czak i Wojciecha Kardysia? Wszyscy wzięli udział w przygotowaniu przewodnika NASK dla twórców cyfrowych – publikacji o tym, jak chronić konta, dane, wizerunek i społeczności budowane w internecie. Bo dziś dla influencera utrata profilu to nie tylko problem z hasłem. To ryzyko utraty zasięgów, współprac, reputacji i kontaktu z odbiorcami.
Roblox. Cyfrowe podwórko bez kontroli
Gdyby na zwykłym podwórku dziecko podchodziło do obcych ludzi, rozmawiało i spędzało z nimi codziennie wiele godzin, każdy rodzic natychmiast zwróciłby na to uwagę. W internecie podobne sytuacje często pozostają niewidoczne. Takim cyfrowym podwórkiem jest Roblox. To ogromna platforma, na której dzieci swobodnie wchodzą do tysięcy różnych, wirtualnych światów. Nie zawsze bezpiecznych.
NASK oceni cyberbezpieczeństwo stołecznych spółek
Przerwy w dostawie prądu, brak wody czy paraliż transportu potrafią skutecznie unieruchomić całe miasto i uderzyć bezpośrednio w mieszkańców. Dziś wiedza o tym, jak spółki miejskie są przygotowane na tego typu zagrożenia to kwestia bezpieczeństwa publicznego. Eksperci NASK sprawdzą odporność na cyberataki w przedsiębiorstwach podległych pod m.st. Warszawa.







