Równość i różnorodność zwiększa cyberbezpieczeństwo. Jest również dobra dla instytucji publicznych, firm i pracowników! Mamy to przebadane. I chcemy się tym z Wami podzielić! Debatą z udziałem ekspertek i ekspertów NASK rozpoczyna kampanię „Przebij to! Przebijamy szklany sufit w IT”.
NASK rozpoczyna kampanię na rzecz równości i różnorodności
Różnorodność i równość uwalniają innowacyjność, budują dojrzałości organizacji – wynika z międzynarodowego badania, którego partnerem jest NASK. Wyniki badania „Internet Standards, Security and Safety Coalition” IS3C jasno wskazują na brak różnorodności w zespołach zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Wśród respondentów - ekspertów z branży IT z 65 krajów z całego świata - tylko 26% stanowiły kobiety, a ledwie 19% było w wieku poniżej 30 lat.
Dlatego tuż przed Dniem Kobiet NASK rozpoczyna kampanię #PrzebijTo! Przebijamy szklany sufit w IT. Akcję zainauguruje 7 marca o godz. 10.00 debata ekspercka. Wezmą w niej udział:
- dr Anna Felkner - Kierowniczka Pionu Systemów Cyberbezpieczeństwa w Centrum B+R NASK
- Anna Rywczyńska - Kierowniczka Działu Profilaktyki Cyberzagrożeń w Pionie Ochrony Informacyjnej Cyberprzestrzeni
- Monika Stachoń - Specjalistka ds. analiz strategicznych z obszaru cyberbezpieczeństwa w Dziale Strategii i Rozwoju Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni
- dr Karolina Kulicka - Kierowniczka Biura Rozwoju Nauki w Centrum B+R NASK
- Anna Kwaśnik - Kierowniczka Zespołu Projektów Informacyjno-Popularyzatorskich w Dziale Budowania Świadomości Cyberbezpieczeństwa
Moderacja: Adam Marczyński - Zastępca Dyrektora NASK, Dyrektor ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji
Uczestniczki debaty będą rozmawiać o tym, jak zbudować przyszłość w oparciu o wartości, takie jak:
Różnorodne zespoły
Z międzynarodowego badania, którego partnerem jest NASK, wynika, że różnorodność uwalnia innowacyjność oraz buduje dojrzałości organizacji. Ponadto firmy zarządzane przez zróżnicowane zespoły osiągają średnio o 36 proc. lepsze wyniki finansowe.
Równe zarobki
W Polsce 66% ekspertek z branży IT nie wie, ile zarabiają ich koledzy na tym samym stanowisku.
Transparentna rekrutacja
Aż 70% organizacji uważa, że brak specjalistów jest barierą dla ich rozwoju. Dlatego postulujemy i prowadzimy otwartą i transparentną rekrutację, w której znaczenie ma wiedza i kompetencje, a nie płeć, wiek, ograniczenia motoryczne czy neuroróżnorodność.
Otwarta cyberedukacja
Ponad 40% przedsiębiorców z branży cyberbezpieczeństwa twierdzi, że absolwentom szkół wyższych brakuje kompetencji. Odrzucenie stereotypów i budowanie zainteresowania nauką o cyfrowym świecie od najmłodszych lat to szansa na likwidację luki między nauką a biznesem.
Debatę będzie można zobaczyć na żywo na:
YouTubie NASK: https://youtube.com/live/sV7PtaVkYDc
Linkedinie NASK: https://www.linkedin.com/events/7170797286355152898/about/
Jak się zaangażować?
Kampania „Przebij to! Przebijamy szklany sufit w IT” realizowana jest głównie w mediach społecznościowych. NASK zachęca do udziału wszystkich, którzy wierzą w siłę różnorodności, równości, transparentności i otwartości. Aby zaangażować się i podpisać pod postulatami, wystarczy udostępnić na swoich profilach w mediach społecznościowych zdjęcie z logo akcji, użyć specjalnego filtru na Instagramie lub podzielić się informacjami o akcji i podać dalej treści zamieszczane na profilach NASK na Facebooku, X, Linkedinie i Instagramie.
Pobierz i wykorzystaj materiały: